czekoladoweprezenty.com

Najbardziej czekoladowe prezenty
czekol
Nasze prezenty

Czekoladki na prezent

Czekolada może być bardzo wyrafinowanym prezentem pod warunkiem, że jest bardzo dobrej jakości. Czekoladki można ofiarować na prezent niemal z każdej okazji. Skąd się bierze ten przysmak wielu milionów ludzi?

czekoladki
czekoladki

Niemal każdy wie, że czekolada powstaje z  ziaren kakaowca. Nie jest to jednak łatwy proces. Aby powstała tabliczka czekolady potrzebna nawet kilkudziesięciu godzin pracy oraz mnóstwo doświadczenia. Efekty bywają zdumiewające.
Przyziemnie mówiąc czekolada jest wyrobem cukierniczym zrobionym z miazgi kakaowej, kakaowego tłuszczu oraz środka słodzącego i innych dodatków. Istnieje dyrektywa nr  2000/36/WE
która mówi, że czekoladą można nazwać wyrób, który zawiera nie mniej niż 35% suchej masy kakaowej ogółem, oraz w tym nie  mniej niż 14% suchej masy kakaowej odtłuszczonej.

Nasiona kakaowca były wykorzystywane już przez Majów do produkcji napoju dla najbogatszych ludzi. Wykorzystywano go podczas modłów a także rytualnych obrzędów.
To dzięki Kolumbowi nasiona kakaowca trafiły do Europy, jednak dopiero w  XVII wieku stały się one popularne w roztartej formie zalane wodą z cukrem.  Francis Fry uzyskał pierwszą tabliczkę czekolady z połączenia kakao, cukru oraz rozpuszczonego tłuszczu kakaowego.
Można wyróżnić kilka rodzajów czekolady:

  • mleczna- jej skład wchodzą dodatkowo mleko lub proszek mleczny oraz wanilia. Zawartość kakao nie  przekracza 50%. Temperatura wytwarzania mlecznej czekolady wynosi 28,9–30,5 °C.
  • gorzka w jej skład wchodzą masło kakaowe, proszek kakaowy, cukier, czasem wanilia. Zawiera co najmniej 70% produktów z miazgi kakaowej. Przygotowuje się ją w temperaturze 31,1–32,7 °C.
  • deserowa w jej skład wchodzą miazga kakaowa, cukier, lecytyna, tłuszcz kakaowy bądź inne dodatki. Z reguły zawiera ponad 50% produktów z miazgi kakaowej.
  • Biała nie zawiera proszku kakaowego. W najlepszych białych czekoladach jest tylko do 33% masła kakaowego. Przygotowuje się ją w temperaturze 27,9–30,5 °C.

Już znamy różne rodzaje czekolady. Tak samo jak tabliczki przygotowuje się czekoladki, które odlewa się w specjalnych foremkach. Najlepszej jakości czekoladki wytwarzane są ręcznie. Mogą mieć różne nadzienia, z dodatkiem owoców, alkoholu, chrupek lub orzechów.

Czekoladki są znakomitym pomysłem na prezent. Wywołują uśmiech na twarzy każdego, zarówno dziecka jak i dorosłego.  Obecnie jest możliwość zamawiania czekoladek personalizowanych, czyli stworzonych pod konkretną osobę, dedykowanych specjalnie dla niej. Istnieje możliwość wyboru wzoru, kształtu czekoladek. Mogą być bardzo nietypowe na przykład czekoladowy młotek dla taty, czy przepyszna szminka z czekolady dla żony. Możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Czekoladki mają różne smaki. Są robione z najwyższą starannością.
Dodatkowo nawet opakowanie może być specjalnie zaprojektowane na przykład ze zdjęciem osoby, która ma zostać obdarowana.

Takie przeróżne czekoladki w nietypowych kształtach proponuje nam forma Choco Republica.
Pełną ofertę można znaleźć na stronie https://chocorepublica.pl/. Zamówienie można złożyć online.
Czekoladki na prezent będą świetną alternatywą dla innych upominków, które nie zawsze są trafione, a czekoladki kocha każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *